Utgått
Nexans - G24-62,5/125 QFCB OM1 Mud- og funksjonsikker fiberoptisk kabel

Nexans - G24-62,5/125 QFCB OM1 Mud- og funksjonsikker fiberoptisk kabel

Nexans

Kopier

Kopier

Logg inn eller opprett en konto for å se dine priser og bestille

Grunnleggende spesifikasjoner

  • Antall fibre - 24

  • Rørtype - Tvunnet fiber/Loose tube

  • Antall fibre per rør - 4

  • Fibertype - Multimode 62,5/125

  • Materiale i ytre kappe - Andre

Emballasje og betingelser

  • 1 MTR

  • Skaffevare

EAN/GTIN

7045210078930

Elnummer

1087727

Leverandørens varenummer

10234760

Typebeskrivelse

1087727

Antall fibre

24

Rørtype

Tvunnet fiber/Loose tube

Antall fibre per rør

4

Fibertype

Multimode 62,5/125

Materiale i ytre kappe

Andre

Med strekkavlastning

Nei

Med gnagebeskyttelse

Nei

Spesifikasjon kappemateriale

Andre

Farge på ytre kappe

Svart

Langsgående vanntetthet

Ja

Tverrgående vanntetthet

Ja

Metallfri kabel

Nei

Røykfattig i henhold til IEC 61034-2

Ja

Brannkarekteristikk iflg. EN 13501-6

Uten

Røykutviklingsklasse iflg. EN13501-6

Uten

Dryppkarekteristikk iflg. EN13501-6

Uten

Syreutviklingskarekteristikk iflg. EN13501-6

Uten

Oljebestandig iflg. EN 60811-404

Ja

Motstandsdyktig mot kjemikalier

Ja

UV-bestandig

Ja

Ytterdiameter omtrentlig

17 mm

Min. bøyeradius, stasjonær installasjon fast forlagt

125 mm

Forlegging i jord

Ja

Innblåsbar

Nei

QFCB er en fiberoptisk kabel, egnet for bruk på skip, offshore topside installasjoner og industri. Kabelen har følgende egenskaper:

 - Høy kapasitet for overføring av data
 - Meget god mekanisk beskyttelse, egnet for tøffe miljøer
 - Halogenfri, avgir lite røyk og irriterende gasser ved brann
 - DNV sertifisert.

Fiber Kategori
•Singelmodus: 9/125um
•Multimodus: 62.5/125um
 
Konstruksjon
•Loose Tube: Micabåndert PBT (Polybutylene Terephtalate, fett fylt)
•FRP: Fiberforsterkede plastelementer, samt sentralelement forsterket med membran
•Antall fiber per fiber rør: for 2~24C maks 4 og for 25 ~ 48C maks 8
 
Optiske egenskaper
•Singelmodus: IEC 60793-2-50, ITU G 652D, IEC 11801 OS2
•Multimodus: IEC 60793-2-10, ITU-T G.651, IEC 11801 OM1
•Maksimal dempning ◦Singelmodus: 0.36dB/km@1,310nm, 0.23dB/km@1,550nm
◦Multimodus : 3.5dB/km@850nm, 1.5dB/km@1300nm